De politie van Latour heeft woensdag de 18-jarige verdachte N.R. aangehouden nadat hij en zijn voortvluchtige medeplichtige G.J. (17) op een ongebruikelijke manier geld hebben opgenomen bij Suribetshops.
De slachtoffers A.C. (43) en S.M. (33) meldden zich bij het politiebureau nadat ze op verschillende momenten tijdens gokspelen op slinkse wijze geld hadden verloren. Uit het voorlopige politieonderzoek blijkt dat een anonieme beller G.J. heeft geïnformeerd over hoe hij geld kon opnemen bij een Suribetshop.
De beller stuurde vervolgens een code waarmee G.J. een geldbedrag in SRD kon ophalen, wat hij ook heeft gedaan. Bij een tweede gelegenheid stuurde G.J. zijn vriend N.R. (18) om een nog groter bedrag in SRD op te nemen, en de twee vrienden verdeelden het resterende geld onder elkaar.
De anonieme beller ontving als beloning voor zijn hulp een aanzienlijk geldbedrag in SRD via Digicel Top Up. Toen de slachtoffers opmerkten dat de bedragen niet op hun accounts stonden, gingen ze naar het hoofdkantoor van Suribet, waar ze te horen kregen dat het geld met behulp van een code was opgenomen. Met deze informatie deden ze aangifte bij de politie.
Na overleg met het Openbaar Ministerie is de verdachte N.R. tijdens het lopende onderzoek door de politie in hechtenis genomen. Er wordt gewerkt aan de arrestatie van de voortvluchtige G.J.