Live nieuws en radio streams uit Suriname!


Home » Surinaams nieuws » Politie ontvangt PSU-uitrusting Amerikaanse ambassadeur

Politie ontvangt PSU-uitrusting Amerikaanse ambassadeur

Op de Politieacademie aan de Commewijnestraat heeft de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher 25 volledige PSU-uitrustingen overhandigd aan minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie. De attributen zijn bestemd voor de Mobiele Eenheid (ME). Vervolgens heeft minister Amoksi de PSU-uitrustingen overgedragen aan de waarnemend korpschef Ruben Kensen.

Tijdens zijn toespraak benadrukte de ambassadeur het cruciale werk van het Korps Politie Suriname bij de bestrijding van georganiseerde criminaliteit, waarvoor de Verenigde Staten van Amerika hun erkenning uitspraken. Om het politiepersoneel verder te professionaliseren, zullen er speciale trainingen worden verzorgd, waarvoor de benodigde financiële middelen reeds zijn toegewezen.

Minister Amoksi toonde zijn waardering voor de sterke bilaterale samenwerking met de VS, wat heeft geleid tot verschillende lopende projecten die voorheen geïnitieerd waren door de vorige ambassadeur. Naast de uitrustingsoverdracht werd ook een ‘letter of Agreement’ ondertekend tussen de ambassadeur en de Juspol-minister, waarin een bedrag van 200.000 Amerikaanse dollar werd vastgelegd voor verdere samenwerkingsprojecten.