Live nieuws en radio streams uit Suriname!


Home » Surinaams nieuws » Pilot broodjesproject niet op scholen binnenland

Pilot broodjesproject niet op scholen binnenland

Het broodjesproject dat vandaag van start gaat op scholen in Paramaribo en enkele districten wordt niet uitgevoerd in het binnenland. Dit zegt Danique van Varsseveld, waarnemend hoofd Bureau Communicatie en Media van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC).

De reden waarom het project nog niet in het binnenland wordt uitgevoerd, is omdat er is gesneden in de begroting van het ministerie. Daarnaast moeten administratief bepaalde zaken eerst goed in orde gemaakt worden. “In het binnenland willen we ook starten met een pilotproject zoals we in Paramaribo daarmee beginnen, maar de scholen moeten eerst geïdentificeerd worden,” geeft Van Varsseveld aan.

Het is op lange termijn wel de bedoeling dat zij ook in aanmerking komen voor een broodmaaltijd. Het ministerie is wel al begonnen om te identificeren om hoeveel scholen het gaat. Van Varsseveld laat verder weten dat een aantal leerkrachten van het binnenland naar Paramaribo zijn getrokken tijdens de covid-19-periode.

Zij vonden het mogelijk beter om in Paramaribo te vertoeven vanwege de omstandigheden en zijn nog niet teruggekeerd. Ook leerlingen zijn getrokken naar de stad. “Bepaalde kinderen zijn niet teruggegaan en in Paramaribo gebleven. Het is daarom goed dat het ministerie weer een beeld krijgt van de scholen in het binnenland,” geeft Van Varsseveld aan.