Live nieuws en radio streams uit Suriname!


Home » Surinaams nieuws » Jeugdtheatervoorstelling ‘Tori’ gaat spelen voor meer dan 1500 kinderen

Jeugdtheatervoorstelling ‘Tori’ gaat spelen voor meer dan 1500 kinderen

Meer dan 1500 kinderen van basis- en muloscholen in Paramaribo en Moengo mogen de jeugdtheatervoorstelling ‘Tori’ bijwonen. De crew van ‘Tori’ is reeds in Suriname aangekomen en is meteen begonnen met de bouw van het decor.

Het veelbelovende theaterstuk, dat gebaseerd is op het bekroonde boek van Brian Elstak in samenwerking met Karin Amatmoekrim , wordt vanaf 10 juli gespeeld in Theater On Stage. Het stuk vertelt het spannende avontuur van de dappere kinderen Cel, Bones en Zi, waarbij hun vader, de reuzenschildpad Jean-Michel, de rol van een meesterlijke verhalenverteller op zich neemt. Wanneer hij vertelt, lijkt de hele wereld stil te staan om te luisteren.

In totaal zullen er 10 voorstellingen worden gespeeld. Alleen de laatste voorstelling op vrijdag 14 juli is voor het reguliere publiek, terwijl alle andere voorstellingen worden gespeeld voor kinderen van basis- en muloscholen. Behalve de voorstellingen zullen er ook workshops verzorgd worden op de scholen.

Doel

Het doel van ‘Tori’ is om niet alleen entertainment te bieden, maar ook een educatieve ervaring. Het verhaal belicht belangrijke waarden, culturele diversiteit en de kracht van verhalen. Door de betoverende wereld van ‘Tori’ in te duiken, zullen kinderen worden geïnspireerd en gestimuleerd in hun culturele ontwikkeling.

Het theaterstuk is gebaseerd op het bekroonde boek van Brian Elstak in samenwerking met Karin Amatmoekrim. [Foto: Bowie Verschuuren]

De organisatie, The Back Lot, is blij dat het gelukt is om deze mooie voorstelling naar Suriname te halen. Ze gelooft dat verhalen de kracht hebben om de verbeelding te stimuleren, culturele verbondenheid te bevorderen en kinderen te inspireren om hun eigen avonturen aan te gaan.

The Back Lot werkt nauw samen met scholen en het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk kinderen kunnen genieten van deze ervaring. De theatervoorstelling is mogelijk gemaakt door een samenwerking met HNTjong en een bijdrage van Fonds Podium Kunsten.