De prijs van uien is niet verhoogd. Dit zegt minister Rishma Kuldipsingh van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI). Volgens de bewindsvrouw moeten consumenten de dure producten niet kopen. Het is absurd dat een kilo uien SRD 130 kost.
Er is geen schaarste aan uien. “Laat dan de uien verrotten als ze heel duur worden verkocht”, is de oproep van minister Kuldipsingh. “Als consumenten dat doen zullen we merken dat de prijs zal dalen. Het ministerie heeft geen enkele melding ontvangen van ondernemers dat er sprake is van een schaarste aan uien”.
Als de gemeenschap merkt dat producten duurder worden verkocht dienen ze dit te melden aan het ministerie met beeldmateriaal en adres van de winkels. Het ministerie wil winkels niet zomaar binnenvallen want het kan zijn dat de informatie niet klopt. Dat zorgt voor schade aan de winkelier, maar het komt het ministerie ook niet goed uit.
De lijst met de 40 basisgoederen is nog niet afgerond, zegt Kuldipsingh. Volgens haar kunnen ze niet overgaan tot het afronden van deze lijst omdat er nog te veel wordt geïmporteerd. “We produceren ook niet genoeg om de markt volledig te kunnen voorzien van producten die wij dagelijks consumeren.” Kuldipsingh wil de Surinaamse productie stimuleren. De productie is nog niet wat het wezen moet. Ook een importstop voor bepaalde producten zal niet gauw gebeuren.
Met betrekking tot de bereikbaarheid van het ministerie van Economische Zaken zegt de bewindsvrouw dat ze zal natrekken als de gemeenschap het ministerie niet kan bereiken. Volgens een opmerking van een journalist werkten de contactnummers niet. Het is van belang dat de samenleving altijd de informatie moet kunnen delen met de Economische Controle Dienst (ECD).