“We mogen trots zijn als Surinamers”, zegt een dolgelukkige Earnie Eenig. De voorzitter van de Surinaamse Bodybuilding en Weightliftingbond (SBWB) is in de wolken met de prestaties van Anthony Nekrui, Raphael Kromokarijo, Faizel Pinas en Charelle Meyer tijdens de Stage of Champions in Guyana.
Het viertal vertrok vrijdag naar Guyana om deel te nemen aan het jaarlijks terugkerend evenement in Georgetown dat zondag plaatsvond en keerde niet met lege handen terug. Ze vielen integendeel allemaal in de prijzen: Nekrui werd kampioen in zijn gewichtsklasse en semikampioen in het overall bodybuildingklassement, Meyer werd Bikini Fitness-kampioene, Pinas werd semikampioen in zijn gewichtsklasse terwijl Kromokarijo semikampioen werd in de categorie Mens Physique. “Als bodybuildingbond zijn we blij en erg trots op de prestaties van onze atleten”, zegt Eenig.
Ondanks de delegatie dit keer kleiner was dan normaal eiste Team Suriname veel aandacht op. Vooral nieuwkomer Meyer wekte indruk. Eenig: “Ze is nieuw on de scene, een laatbloeier die toch wel een voorbeeldfiguur is voor jonge dames en vrouwen. Ze heeft eerder al bij de nationale kampioenschappen laten zien dat ‘the sky is the limit’ en bewijst het nu ook internationaal op dit toernooi in Guyana.”
De SBWB-voorzitter is ook ingenomen met de prestaties van Kromokarijo en Pinas die ondanks ‘tight competition’ toch in de prijzen vielen, terwijl hij ook Nekrui looft voor diens prestaties. “Hij was de meest ervaren atleet in het gezelschap en was als het ware de team captain. Hij heeft heel veel ervaring, kent zijn lichaam heel goed en heeft dat ook bewezen.” Aan de Stage of Champions deden er behalve uit Suriname en gastland Guyana ook atleten uit Jamaica, Trinidad en Tobago, Barbados, Grenada en Sint Maarten mee.
Kleinere delegatie
Het enige dat Eenig minder vindt is dat er niet meer Surinaamse atleten zijn afgereisd naar Guyana. “Anders hadden we zeker nog meer prijzen naar huis gebracht.” De SBWB, die de afgelopen jaren steevast heeft meegedaan aan de Stage Of Champions en elke keer in de prijzen viel vaardigde gebruikelijk een grotere groep af naar het westerbuurland, maar dit keer was de delegatie noodgedwongen kleiner. Dat had verschillende redenen.
“Voorheen werd de Stage of Champions in november of december gehouden, vlak na onze eigen nationale kampioenschappen waardoor onze atleten nog lekker in shape waren om door te stromen naar het volgend evenement”, legt Eenig uit. “Daardoor gingen we soms met zeven acht en een keertje zelf twaalf atleten weg.”
Maar vooral de financieel-economische situatie in Suriname was een oorzaak van het inkrimpen van de delegatie. “Bodybuilding is een heel dure sport en de situatie in het land heeft een heleboel atleten ervan weerhouden om zich te gaan voorbereiden op een competition, eruit te stappen en daarna weer te gaan focussen op een volgend toernooi”, doelt Eenig op de Nationale Kampioenschappen.
Dat toernooi wordt in de eerste week van november georganiseerd. “Daar gaan wij van de SBWB onze focus nu op leggen. De komende tijd zullen wij meer informatie geven over de voorbereidingen en wat verwacht mag worden van dat evenement.”